Αρχική » Ανακοινώσεις » Ανακοίνωση για Δευτέρα 13/9/2021, ημέρα Αγιασμού.

Ανακοίνωση για Δευτέρα 13/9/2021, ημέρα Αγιασμού.

ΑΓΙΑΣΜΟΣ: 08.30

Α ΤΑΞΗ:

Προσέλευση στις 08.10, είσοδος από Καραϊσκάκη.

Οι μαθητές θα παραμείνουν στον προαύλειο χώρο για τον αγιασμό.

Στη συνέχεια, θα παραλάβουν τα βιβλία τους (να κρατούν μαζί τους δύο τσάντες για να μπορέσουν να τα μεταφέρουν).

Β ΤΑΞΗ:

Προσέλευση στις 08.20, είσοδος από Θεσσαλονίκης.

Οι μαθητές θα παραμείνουν στον προαύλειο χώρο για τον αγιασμό.

Στη συνέχεια, θα ανέβουν στις διδακτικές αίθουσες και θα παραμείνουν σε αυτές για λίγο μέχρι να ξεκινήσει η παραλαβή των βιβλίων.

Γ ΤΑΞΗ:

Προσέλευση στις 08.10, είσοδος από Θεσσαλονίκης.

Οι μαθητές θα ανέβουν στις διδακτικές αίθουσες και θα παραμείνουν σε αυτές καθ’ όλη τη διάρκεια του αγιασμού, προς αποφυγή συνωστισμού στο προαύλειο. Με τη λήξη του αγιασμού ο ιερέας θα περάσει από τις αίθουσές τους.

Στη συνέχεια θα κληθούν να παραλάβουν τα βιβλία τους.

• Ενημερώνουμε τους γονείς ότι οι μαθητές,  ειδικά την πρώτη εβδομάδα λειτουργίας του σχολείου, πρέπει να φέρουν μαζί τους την εκτυπωμένη δήλωση αυτοδιαγνωστικού τεστ με αρνητικό αποτέλεσμα, τη Δευτέρα 13/9 και την Παρασκευή 17/9. Τις επόμενες εβδομάδας κάθε Τρίτη και Παρασκευή, όπως έχετε ήδη ενημερωθεί από τις ανακοινώσεις μας.
  • Το κυλικείο θα λειτουργήσει κανονικά φέτος υπό νέα διεύθυνση.

Παρακαλούμε να επισκέπτεστε τον ιστότοπο του σχολείου καθημερινά για να ενημερώνεστε σχετικά με τη λειτουργία του.

Η Διεύθυνση και οι Εκπαιδευτικοί του σχολείου σας ευχόμαστε

Καλή σχολική χρονιά!