Αρχική » 2022

Αρχείο έτους 2022

Καλές Διακοπές!

Ο σύλλογος εκπαιδευτικών και οι μαθητές του σχολείου μας σας εύχονται καλές διακοπές
και καλή επιστροφή τον Σεπτέμβριο!

Συμμετοχή του σχολείου μας σε διεθνή έκθεση!

Στα πλαίσια της συμμετοχής του σχολείου μας στη διεθνή έκθεση "International project School  well-being" μια ομάδα μαθητών αποτελούμενη από τους:
Φουκά Κων/νο και Τίγκα Ευρυδίκη από την Α΄ τάξη και
Αλειφέρη Ιωάννα, Πολύδωρα Αναστασία, Ραβάνη Ελένη και Σακελλαράκη Δήμητρα από την Γ΄ τάξη φιλοτέχνησαν την αφίσα που βλέπετε. Για περισσότερες πληροφορίες ακολουθήστε τον σύνδεσμο https://international-school-project.space/s/posters/item/1874

“Το προσφυγάκι” από τη θεατρική μας ομάδα!

Μια μυθοπλασία βασισμένη σε πραγματικά γεγονότα από την Σμύρνη του 1922. Η θεατρική μας ομάδα παρουσίασε με μεγάλη επιτυχία το έργο της Νίκης Ζαρμποζάνη στο σχολείο και στην αίθουσα συνιδιοκτησίας στην Παιανία. Αποσπάσματα από την παράσταση μπορείτε να παρακολουθήσετε στο βίντεο που ετοιμάσαμε.

Εικαστικές Δημιουργίες!

Φωτοβίντεο με μερικά από τα έργα των μαθητών όλων των τάξεων σε τυχαία σειρά. Υπεύθυνη για το μάθημα των Καλλιτεχνικών είναι η κ. Ειρήνη Μπαλού ΠΕ08.

Πρόγραμμα Εξετάσεων Ιουνίου 2022

Οι φετινές προαγωγικές και απολυτήριες εξετάσεις θα είναι οι πρώτες για τους μαθητές όλων των τάξεων. Μπορείτε να αποθηκεύσετε το πρόγραμμα στον υπολογιστή σας επιλέγοντας Αρχείο, Λήψη, τον τύπο του αρχείου που επιθυμείτε και επιλέξτε Εξαγωγή. Για να το δείτε/κατεβάσετε ακολουθήστε τον σύνδεσμο: https://docs.google.com/spreadsheets/d/167QE1M9vx-Y-p5qAYHZZcQxQvuAcVT74/edit?usp=sharing&ouid=102174227205636711764&rtpof=true&sd=true

Η Θεατρική μας Παράσταση

Σας καλούμε την Κυριακή 22 Μαΐου 8μμ στην αίθουσα συνιδιοκτησίας Παιανίας, όπου η θεατρική ομάδα του σχολείου μας θα παρουσιάσει το έργο “το προσφυγάκι”. Για περισσότερες πληροφορίες ακολουθήστε τον σύνδεσμο https://docs.google.com/document/d/1FrHrRkl8wLHccHGMe8q9tRWZ5wIhTj8F/edit?usp=sharing&ouid=102174227205636711764&rtpof=true&sd=true

Καλό Πάσχα!

Άγιος Νικόλαος, Λιβάδι Σερίφου

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές του σχολείου μας, σας εύχονται Χρόνια Πολλά!

Επίσκεψη στο Κοινωνικό παντοπωλείο Δήμου Παιανίας

Τη Δευτέρα 11 Απριλίου το τμήμα Γ’3  επισκέφθηκε το Κοινωνικό Παντοπωλείο του δήμου μας, σε μια προσπάθεια καλλιέργειας του εθελοντισμού και σύνδεσης του σχολείου με την τοπική κοινωνία.

Οι μαθητές πρόσφεραν πασχαλινές λαμπάδες κα βοήθησαν στη συσκευασία τροφίμων ενώ παράλληλα ενημερώθηκαν από τις κοινωνικές λειτουργούς για τις κοινωνικές υπηρεσίες του δήμου.

Τέλος, οι μαθητές ξεναγήθηκαν από τον συνάδερφο Ελευθέριο Βεκρή στον Ιερό Ναό Ζωοδόχου Πηγής, ο οποίος έχει αγιογραφηθεί εξ’ ολοκλήρου από τον Φώτη Κόντογλου.

Ένα σελφ-τεστ κάθε Δευτέρα.

Οι μαθητές όλων των βαθμίδων, εμβολιασμένοι και μη, θα προμηθεύονται  από την Τετάρτη  30 Μαρτίου έως και την Τρίτη 5 Απριλίου, τρία (3)  δωρεάν αυτοδιαγνωστικά (self) τεστ από τα φαρμακεία, προκειμένου να  καλύψουν τις ανάγκες ελέγχου των ημερών από 4 Απριλίου έως και 15  Απριλίου 2022 και για την επιστροφή από τις διακοπές του Πάσχα.

Οι μαθητές θα εισέρχονται στις σχολικές τάξεις έχοντας υποβληθεί σε  έναν αυτοδιαγνωστικό έλεγχο εβδομαδιαίως, ο οποίος θα πραγματοποιείται  κάθε ΔΕΥΤΕΡΑ, έως και 24 ώρες πριν από την προσέλευση στο σχολείο την  Τρίτη.

Χρυσό μετάλλιο σε μαθητή μας

Στο Πανελλήνιο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών,  Εφήβων-Νεανίδων, Παίδων-Κορασίδων taekwondo 2022, που διεξήχθη 11-13/03/2022  στην Χαλκίδα ο μαθητής μας Βασίλειος – Διονύσιος  Μάμμος του συλλόγου  Α.Σ. ΝΙΚΗΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ανάμεσα σε 900 συμμετέχοντες  κατέκτησε την 1η θέση και το Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των 37Kgr.